رجیستری ردیاب خودرو

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

رجیستری ردیاب خودرو

با اجرای طراح رجیستری برای گوشی های موبایل و تبلت ها این ایده قوت گرفت که به زودی این اتفاق برای دیگر تجهیزات از جمله مودم ها و ردیاب های خودرو نیز خواهد افتاد . تا چند سال قبل تمام ردیاب های استفاده شده در ایران از نوع خارجی و عموما چینی بود که از کیفیت مطلوبی برخوردار نبودند . با همت متخصصان ایرانی طی چند سال گذشته نمونه های داخلی با کیفیتی بالاتر وارد بازار شده و جای ردیاب های چینی را گرفته .

اما طمع وراد کنندگان تمامی ندارد و آنها به جای سرمایه گذاری در امر تولید تنها به دنبال واردات این محصول هستند و با این استراتژی تنها ارز از کشور خارج میشود و جوانان همچنان بیکار میمانند .

 

واردات خوب است فقط در مورد محصولاتی که مشابه داخلی ندارد و اگر وارد نشود باعث عقب ماندگی کشور میشود ولی برای محصولاتی که چندین تولید کننده داخلی دارد واردات این محصول کار سودمندی به نظر نمیرسد .

 

رجیستری ردیاب خودرو

رجیستری ردیاب خودرو

چرا طرح رجیستری خوب است ؟

از زمستان ۹۶ دولت اجرای این طرح را در زمان وزارت جوان ترین و فعال ترین وزیر دولت خود شروع کرد و این طرح پس از سال ها کشمکش برای دستگاه های تلفن همراه و تبلت های سیمکارت خور اجرا شد . اجرای این طرح علاوه بر این که سود فراوانی برای دولت دارد از این جهت برای مردم سودمند است که اجناس همگی با گارانتی و از مبادی رسمی وارد میشود و یک شخص نمیتواند تنها وارد کننده یه محصول باشد و باید یک شرکت پشت واردات باشد . داشتن نمایندگی و کنترل قیمت ها توسط دولت میتواند در دراز مدت جلوی یک سری پیش آمد ها مثل دزدی در دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی را بگیرد و اینگونه امور از نتایج اجرای این طرح میباشد .

 

طرح رجیستری برای ردیاب خودرو

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم تمام ردیاب های خودرویی از ماژول های جی اس ام بهره میبرند و هر دستگاه یک شناسه منحصر به فرد به نام imei دارد که این شناسه در سراسر دنیا منحصر به فرد و مخصوص هر دستگاه هست و هنگام قرار دادن سیمکارت درون دستگاه های ردیاب شبکه از روی این سریال اطلاعاتی نظیر نحوه وارد شدن ماژول به کشور و برند و کشور سازنده را پردازش میکند .

پس از اجرای این طرح که در هنگام نگارش این متن این طرح تا ۳ هفته آینده برای تمامی مودم ها و ردیاب های خودرویی اجرایی میشود ردیاب هایی که از مبادی قانونی وارد یا در درون کش.ر تولید نشده باشند با مشکل رجیستر شدن در شبکه روبرو میشوند .

 

 

طرح رجیستری و رونق کسب و کار داخلی

با اجرای طرح رجیستری ردیاب خودرو شاهد کاهش چشمگیر واردات این محصول و در عین حال امکان بالا رفتن قیمت ردیاب در بازار وجود دارد اما این امر موجب افزایش تقاضای محصولات داخلی میشود و تولید کنندگان میتوانند به رونق کسب و کار خود امیدوار باشند و کسب و کار خود را گشترس دهند . این طرح برای موبایل ها موجب رونق اقتصادی نمیشود چون در کشور تولید کننده موبایل مشابه خارجی وجود ندارد ولی برای ردیاب های خودرویی این داستان متفاوت است . ما اکنون صادر کننده ردیاب به دیگر مشور ها هستیم و این امر مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت .