ماژول sim800c

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

ماژول sim800c چیست ؟

 

ماژول sim800c

ماژول sim800c

یکی از اجزا اصلی ردیاب خودرو ماژول GSM است که وظیفه ارسال اطلاعات از دو بستر gprs و sms را فراهم میکند .

 

اطلاعات از طریق ماژول GPS از ماهواره ها دریافت میشود و و در میکروکنترلر دستگاه که در ردیاب ایرانی تولیدی ما این میکروکنترولر از خانواده ARM است ذخیره میشود . بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات  در میکروکنترولر این اطلاعات به صورت یک رشته حاوی اطلاعات زمانی و مکانی و سرعت دستگاه در بازه های زمانی مشخص و تعیین شده به سرور سامانه ردیاب ارسال میشود .

این ارسال از طریق ماژول های GSM/GPRS صورت میگیرد . یکی دیگر از کاربرد های این نوع ماژول ها امکان برقرای تماس و ارسال اس ام است .

برای برقراری ارتباط صوتی با داخل خودرو میتوان از قابلیت مکالمه این ماژول ها استفاده کرد .

 

همچنین کاربران ردیاب خودرو میتوانند با ارسال یک اس ام اس به دستگاه از آن درخواست اطلاعاتی مانند موقعیت را انجام دهند و دستگاه در جواب ارسالی اطلاعات درخواستی را به کاربر بازمیگرداند .

 

چرا ماژول sim800c

قیمت تمام شده همیشه حرف اول را میزند …

بهترین کیفیت در کنار کمترین قیمت ینی بهترین راندمان در تولید ردیاب خودرو .

اگر شما از ماژول های آمریکایی استفاده کنید درست است کیفیت بهتری نسبت به بقیه دارند ولی آیا با قیمت گزاف آنها کسی دستگاه هایتان را میخرد ؟

ما از ماژول های چینی استفاده میکنیم . ولی آیا ماژول چینی بد است ؟

اگر بلد نباشید برنامه نرم افزاری خوب برای دستگاهتان بنویسید اگر بهترین سخت افزار را داشته باشید باز هم دستگاه شما ایده آل نیست .

ما از ماژول sim800c که یک ماژول چینی است استفاده میکنیم ولی در برنامه دستگاه را کاملا با این ماژول سازگار کرده ایم و آن را با شرایط دکل های سیمکارتی ایران و زمان قطع و وصل و ارسال اطلاعات تطبیق داده ایم تا بهینه ترین حالت را بدست بیاوریم .

البته شرکت SIMCOM تامین کننده قطعات شرکت های فعال در حوزه IOT هست و با تولید های ماژول هاس ۳G , 4G تواسته بازاری بزرگی را برای خود ایجاد کند .